WhatsApp

Yazılım Kullanma Sözleşmesi

Web tasarım, firmanızın internetteki kurumsal arayüzüdür. Web tasarım, işlevsel yönden kolay kullanımı, sade ve kolay erişilebilir içeriği ile sizin interaktif ortamdaki kimliğinizdir.

Anasayfa Yazılım Kullanma Sözleşmesi

Yazılım Kullanma Sözleşmesi

Madde 1 -Taraflar

1.1- Telif Hakki Sahibi: Parantezsoft® Yazılım Yayıncılık Turizm ve Gıda LTD. ŞTİ. Merkez Mahallesi Hasat Sokak No:52 Şişli / İSTANBUL Telefon: 0850 466 6 542 Faks: 0850 466 6 542 E-mail: bilgi@parantezsoft.com

1.2 –Müşteri: Web Hizmeti / Web Tasarım satın alan firma yâda gerçek kişi.

Madde 2- Konu

İşbu sözleşmenin konusu, Parantezsoft® Yazılım Yayıncılık Turizm ve Gıda LTD. ŞTİ. tarafından üretilen hazır web programlar aracılığı ile oluşturulan web sitelerini işleyişine dair tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

Madde 3- Sözleşme Konusu Hizmet/Ürün

Parantezsoft® Yazılım Yayıncılık Turizm ve Gıda LTD. ŞTİ., hazırlamış olduğu web yazılımının, müşteri tarafından web paket ve sürümünün kullanımı, bu yazılımın çalışması için gerekli sunucu hizmetinin sağlanması, web yazılımı ile ilgili telefon ya da e-mail ile yapılan başvurularda, Destek Hizmetinin verilmesi. Alınan web paket ve sürümüne ait yazılım güncellemelerinden, müşterinin faydalanmasıdır.

Madde 4- Genel Hükümler

4.1- Müşteri https://www.parantezsoft.com internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 2 günlük süreyi aşmamak koşulu ile Parantezsoft® Yazılım Yayıncılık Turizm ve Gıda LTD. ŞTİ. müşterinin web sitesini açar. Parantezsoft® Yazılım Yayıncılık Turizm ve Gıda LTD. ŞTİ. ya gerekli bilgiler (Web sitesi için kullanılacak Domain, iletişim bilgileri, içerik materyalleri vb.) müşteri tarafından sağlanmadığı takdirde bu süre uzayabilir.

4.3- Sözleşme konusu hizmetin verilmesi için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının Parantezsoft® Yazılım Yayıncılık Turizm ve Gıda LTD. ŞTİ.’ ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Parantezsoft® Yazılım Yayıncılık Turizm ve Gıda LTD. ŞTİ. hizmetin verilmesi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.4- Sözleşme süresince web paketinin güncellemelerine müşterinin ücretsiz olarak geçiş hakkı vardır. Fakat standart tasarımdan farklı bir tasarım uygulanmış ise, güncellemelerin uyarlanması için ek ücret talep edilir. Kullanılan web paketlerinden Üst paketlere veya farklı web paketlerine geçiş ayrıca ücretlendirilir.

4.5- Teknik destek ekibimiz, mesai saatleri içinde gelen istek, talep ve arıza bildirimini en geç 24 mesai saati içerisinde cevaplayacaktır. Her türlü talepleriniz destek@parantezsoft.com e-mail hesabına iletilmelidir.

4.6- Müşteri web sitesinde kullanılan fotoğraf, video, müzik, logo, ürün, doküman ve benzeri materyallerin lisans hakları hakkında Parantezsoft® Yazılım Yayıncılık Turizm ve Gıda LTD. ŞTİ. 'nın herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu hususlar için sözleşme imzalandıktan sonra ayrıca ihtara gerek yoktur.

4.3- Web Paket ödemeleri banka havalesi, online kredi kartı ile TL olarak yapılır. Döviz ile yapılan ödemeler Merkez Bankası efektif satış kurundan TL ye çevrilir.

4.8- Temerrüt kendiliğinden süre bitiminde oluşmuş olacaktır.

4.9- Müşteri aldığı hizmetin ayıbı varsa proje tesliminden sonraki 3 gün içinde Parantezsoft® Yazılım Yayıncılık Turizm ve Gıda LTD. ŞTİ.’ ye yazılı olarak bildirmediği takdirde Parantezsoft® Yazılım Yayıncılık Turizm ve Gıda LTD. ŞTİ. müşteriye karşı ayıp için tekeffül borcu kalmaz.

4.10- Web programının tüm açık kod hakları Parantezsoft® Yazılım Yayıncılık Turizm ve Gıda LTD. ŞTİ.’ ya aittir. Bu kodlar üzerinde Müşteri hiçbir hak iddia edemez. Sözleşme süresince müşteri Parantezsoft® Yazılım Yayıncılık Turizm ve Gıda LTD. ŞTİ. Hosting sistemini kullanır. Web Programları ve Parantezsoft® Yazılım Yayıncılık Turizm ve Gıda LTD. ŞTİ.' nin ürettiği diğer web tabanlı programlar Parantezsoft® Yazılım Yayıncılık Turizm ve Gıda LTD. ŞTİ. Hostingleri dışında barındırılamaz ve müşteriye açık kodlara erişebileceği FTP bilgileri verilmez.

4.11- Web sitesinin içeriğinden, teknik ve hukuki olarak müşteri sorumludur.

4.12- Müşteri telif haklarını ihlal edecek, sistemin çalışmasını engelleyecek, sistemin kaynak kodlarının çalınması v.b. herhangi bir müdahalede bulunmaz, başkaları tarafından bulunulduğundan şüphe eder ise derhal Parantezsoft® Yazılım Yayıncılık Turizm ve Gıda LTD. ŞTİ.’ ye durumu yazılı olarak haber verir.

4.13- Parantezsoft® Yazılım Yayıncılık Turizm ve Gıda LTD. ŞTİ. Hosting sistemimizi kullanan web siteleri, T.C. Kanunlarına aykırı mal ve hizmet satamazlar. Web sitelerinde alkol, sigara, adult içerikli mal ve hizmet satışı yapılamaz.

4.14- Telif ve lisans haklarına muhalif program ve içerik yayınlanamaz.

4.15- Mail sunucu ve e-mail hesabı kullanılarak, spam mail, toplu mail gönderilemez.

4.16- Bu sözleşme, bedeli ödenmiş tarih dönemi için geçerlidir. Yeni dönem için hizmet bedelinin ödenmesiyle süre 1 dönem uzamış olacaktır.

4.17- Web sitelerinin içerik ve ürün girişi müşteriye aittir. Parantezsoft® Yazılım Yayıncılık Turizm ve Gıda LTD. ŞTİ. Web sitelerinin içeriğinden sorumlu değildir. İçeriği müşteri girmelidir. Müşteri Parantezsoft® Yazılım Yayıncılık Turizm ve Gıda LTD. ŞTİ. içerik girmesi ve düzenlenmesi talebini ek ücret karşılığında yapılacağını kabul eder.

4.18- Web siteniz için tescil edilen domain adı tescil kurallarına göre daha sonra değiştirilemez. Web sitenizin adını değiştirebilmeniz için gerekli ücretleri ödemeniz gerekmektedir.

4.19- Web Siteniz için tescil ettirdiğiniz domain, tescil süresi bittiğinde, yeni tescil ücretini ödediğiniz müddetçe size aittir. Tescil takibi bizde olsa bile, istediğiniz sunucuya yönlendirilmesini isteyebilirsiniz. Transferini isteyebilirsiniz. Tescil bitiş tarihi yaklaştığında sizlere e-posta ve/ veya sms yoluyla mesaj gönderilecektir. Belirtilen zamanda tescil ücretinin yatırılması gereklidir. Tescil süresinin uzatılmasının sorumluluğu müşteriye aittir.

4.20- E-mail hesaplarının tanımlanması, şifre değişimi, e-mail iptali gibi işlemlerin nasıl yapılacağı, https://www.parantezsoft.com destek bölümünde anlatılmıştır. Bu işlemler müşterinin takibinde ve sorumluluğundadır.

4.21- Hizmet bitiş tarihinizden 15 gün önce sizlere yeni dönem için ödeme tebligatı yapılacaktır. Bitiş tarihini 7 gün geçmesine rağmen, ödemesi yapılmayan hizmetler, kapatılacaktır. 

4.22- Ödeme yapılıncaya kadar, hizmeti başlatmama / durdurma hakkımız saklıdır.

4.23- Oluşturulan Web Sitelerinin altında Parantezsoft® Yazılım Yayıncılık Turizm ve Gıda LTD. ŞTİ. logosu, yazısı ve linki kullanılacaktır.

4.24- Müşteriye verilen e-mail kontrol panel şifresinin güvenliğinden tamamen müşteri sorumludur. Herhangi bir ortamda çalındığı / kaybedildiği iletilirse şifreler değiştirilir.

4.25- Sözleşmede belirtilen e-posta adresiniz ve/veya adresiniz, tebligat adresi olarak kabul edilir.

4.26- Parantezsoft® Yazılım Yayıncılık Turizm ve Gıda LTD. ŞTİ. tarafından müşteriye sunulan Hosting alanına belirtilen 1(adet) domain DNS tanımlaması yapılır. Bu domain adının değiştirilmesi istenemez, bu alan bir başkasına satılamaz, kiralanamaz. Bir başkasının kullanımına sunulamaz.

4.27- Müşteri Hosting hizmeti alırken, Parantezsoft® Yazılım Yayıncılık Turizm ve Gıda LTD. ŞTİ. sunucusundaki Hosting sistemini, mail sistemini ve programları aynen kabul etmiş sayılır. Kendi isteğine göre program kurulumu talep edemez.

4.28- Parantezsoft® Yazılım Yayıncılık Turizm ve Gıda LTD. ŞTİ. müşteriye sunduğu hizmette, Turkcell Superonline,  Türk Telekom hatlarında, uydu ve haberleşme, network sistemlerinde olabilecek arızalardan dolayı, sisteminin kesintiye uğramasından, sorumlu tutulamaz. Kesintiye uğradığı süre kadar verilen hizmet uzatılır, bunun haricinde Müşteri başka bir hak veya tazminat talep edemez.

4.29- Parantezsoft® Yazılım Yayıncılık Turizm ve Gıda LTD. ŞTİ., 30 gün önceden e-mail aracılığıyla tebligat yaparak, bir sonraki döneme ait hizmetin süre ve şartlarını, verilen hizmetin bedelini ya da verilen hizmetleri tek taraflı olarak değiştirebilir veya bu hizmetlere son verebilir. Müşteri yeni şartları kabul etmediği taktirde, Parantezsoft® Yazılım Yayıncılık Turizm ve Gıda LTD. ŞTİ., bildirimde bulunarak bu sözleşmeyi sona erdirebilir. Müşteri Domainini başka bir altyapı hizmet sağlayıcısına transfer edebilir.

4.30- Sözleşmede, belirtilen Hosting alanı büyüklüğü ve pop3 e-mail sayısı web planlarına göre sınırlıdır. İlave talebi olduğunda, ek bedel tahsil edilir.

4.31- Sanal Pos İşlemleri tamamen müşteriye aittir. Banka Sanal post sistemlerinden kaynaklanan problemlerden Parantezsoft® Yazılım Yayıncılık Turizm ve Gıda LTD. ŞTİ. sorumlu değildir.

4.32- Parantezsoft® Yazılım Yayıncılık Turizm ve Gıda LTD. ŞTİ. ait olan yazılımların kullanımı süresince, müşteri herhangi bir platform, sosyal medya, web sitesi, reklam, video, yazı vb. paylaşımları durumunda Parantezsoft® Yazılım Yayıncılık Turizm ve Gıda LTD. ŞTİ. vermiş olduğu hizmeti durdurma, iptal etme ya da kapatma hakkında sahiptir ve müşteri herhangi bir hak talep edemeyecektir.

4.33- İşbu sözleşme, Müşteri ürünü talep etmesiyle yürürlüğe girer, müşteri ürünü talep ettikten sonra sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

Madde 5- Hizmet Özellikleri ve Opsiyonlar

EK–1 de belirtilmiştir.

Madde 6- Satın Alınan Hizmetler

EK–1 de belirtilmiştir.

Madde 7- Hizmet İptali

Müşteri, sözleşme konusu hizmetin tesliminden itibaren 3 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde Parantezsoft® Yazılım Yayıncılık Turizm ve Gıda LTD. ŞTİ. ya yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün 8. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, müşteriye verilen Parantezsoft® Yazılım Yayıncılık Turizm ve Gıda LTD. ŞTİ. Web paketinin, Parantezsoft® Yazılım Yayıncılık Turizm ve Gıda LTD. ŞTİ. Bayisine veya merkezine iade faturası ya da faturanın aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli müşteriye iade edilir.

Madde 8- İptal Edilmeyecek Hizmetler

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek hizmetler, tek kullanımlık hizmetler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, Hazır E-Ticaret Paketleri sarf malzemeleri, domain alımı ve hizmet için iptal hakkı kullanılamaz, bu hizmetlerin ücretleri müşteriye fatura edilir ve iptal edilemez.

Madde 9- Yetkili Mahkeme

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, İstanbul Merkez Mahkemeleri yetkilidir.  Ürünlerimizi kullanan tüm müşterilerimiz bu sözleşmede geçen maddeleri sözleşmeyi imzalamak gerektirmeden kabul etmiş sayılır.